ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6972436
*
nr 697 2436
Spegel
omkring 1900, 136x70
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2011
kl 18:56:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 07:31:12
1
700 kr
14/5 10:13:01
2
850 kr
15/5 15:02:38
3
800 kr
15/5 15:03:20
3
900 kr
16/5 17:46:50
4
Vinnande bud
16/5 18:28:28
3
1.000 kr
16/5 18:29:37
3
1.200 kr
16/5 18:35:38
3
1.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 697 2436
Spegel
omkring 1900, 136x70
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 07:31:12 | 1 | 700 kr |
14/5 10:13:01 | 2 | 850 kr |
15/5 15:02:38 | 3 | 800 kr |
15/5 15:03:20 | 3 | 900 kr |
16/5 17:46:50 | 4 | Vinnande bud |
16/5 18:28:28 | 3 | 1.000 kr |
16/5 18:29:37 | 3 | 1.200 kr |
16/5 18:35:38 | 3 | 1.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23